Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie MPK kupi nowe autobusy. Z RPO dołożą nam 15 mln zł

Zakup 22 nowych autobusów, zmodernizowanie bazy MPK przy ulicy Spokojnej oraz budowa lub modernizacja pętli autobusowych na ulicy Nowogrodzkiej i Przykoszarowej w Łomży – to główne elementy projektu złożonego przez władze Łomży do konkursu na rozwój transportu zbiorowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 200-7-2013. Jak poinformował Jacek Piorunek, członek zarządu województwa, dziś ostatecznie zdecydowano o przyjęciu tego projektu do realizacji. Całość inwestycji oszacowano na nieco ponad 30 mln zł, a połowa tej kwoty ma pochodzić z funduszy unijnych.

Projekt o nazwie „Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic etap II” zgłoszony przez łomżyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji był najwyżej oceniony przez ekspertów spośród wszystkich złożonych do konkursu. Poza Łomżą dofinansowanie ma dostać także Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Białymstoku (wartość projektu to ponad 29 mln zł, a ponad 5 mln zł  pochodzić będzie z RPO) i miasto Suwałki (projekt na ponad 22 mln zł, a otrzyma dofinansowanie z RPO w wysokości ponad 17,7 mln zł).

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami dyrektora Bogusław Szczecha nowe autobusy – kupione z dofinansowaniem z fundusz z RPO, na ulicach Łomży powinny zacząć pojawiać się na początku wakacji 2010 roku.

To trzeci duży projekt inwestycyjny realizowany przez samorząd Łomży z dofinansowaniem z RPO. Przy wsparciu tych środku realizowana jest budowa miejskiej pływalni przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i modernizacja stadionu przy ul Zjazd. W planach – na tzw. liście indykatywnej projektów kluczowych - jest także przebudowa głównych dróg na terenie Łomży, ale jak na razie ostatecznych decyzji w kwestii realizacji tego projektu jeszcze nie ma.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę