Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Żołnierze „Generała” skazani

Na kary od 2,5 roku do 7,5 roku więzienia skazał w środę Sąd Okręgowy w Łomży 17 członków tzw. grupy „Generała”. Skazani mają oni też zapłacić od 2,8 tys. zł do 76 tys. zł w ramach przepadku korzyści osiągniętych w ramach przestępczej działalności. Grupa, którą kierował Sławomir W. pseudonim „Generał”, miała zajmować się m.in. handlem narkotykami, podpaleniami, rozbojami, kradzieżą z włamaniami i czerpaniem korzyści z prostytucji. Wyrok nie jest prawomocny.

Według prokuratury grupa przestępcza działała na terenie Łomży i w regionie w latach 1998 – 2006. W tym czasie jej członkowie mieli na rynek wprowadzić nie mniej niż 100 kilogramów amfetaminy, tyle samo marihuany oraz około 15 tys. sztuk tabletek ekstazy.
Skazani mają od 25 do 54 lat. Łącznie postawiono im 71 zarzutów. 
Na ławie oskarżonych nie było samego „Generała” który będzie sądzony w oddzielnym procesie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę