Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Zgodnie z planami na inwestycje w przyszłym roku samorząd miasta ma wydać ponad 82 mln zł.

Dochody budżetu miasta w wysokości 234 310 897 zł, i wydatki sięgające 273 055 895 zł – to podstawowe dane budżetu miasta Łomża na 2010 rok. Zaplanowany deficyt w wysokości 38,7 mln zł, zostanie pokryty z zaciągniętych kredytów w kwocie ponad 30 mln zł oraz wolnymi środkami. Jak podkreśla prezydent Jerzy Brzeziński w przesłanym wraz z budżetem uzasadnieniem „przyjęte wielkości nie w pełni zabezpieczają zgłoszone potrzeby”

Ograniczone możliwości finansowe budżetu Łomży w 2010 r uwarunkowane są przede wszystkim – jak argumentuje prezydent Brzeziński - spowolnieniem gospodarczym kraju co w konsekwencji wpływa na zmniejszenie wpływów udziałów gminy i powiatu w podatkach dochodowych osób  fizycznych i prawnych, spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych, a także stosowaniem zwolnień w podatku od nieruchomości zgodnie z podjętymi wcześniej uchwałami Rady Miejskiej.

Z ponad 273 mln zł wydatków ponad 190 mln to wydatki na realizację zadań bieżących, a pozostałe 82 mln zł zapisano na inwestycje. To przede wszystkim kontynuowanie rozpoczętych już przedsięwzięć. Największą z nich jest budowa miejskiej pływalni przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, a którą zapisano ponad 17 mln zł. Nieco mniej – ponad 14 mln zł pochłonie kontynuacja modernizacji Stadionu przy ul. Zjazd, a trzecie miejsce pod względem kosztowności zadania zajmuje „budowa systemu gospodarki odpadami komunalnymi dla miasta Łomża i okolicznych gmin” na którą zapisano ponad 13,5 mln zł. Wszystkie te zadania realizowane są przy znaczącym wsparciu środkami zewnętrznymi.
Wśród inwestycji drogowych najcenniejsza jest ta opisana jako „usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – ul. Piłsudskiego (od ul. Sz. Zambrowska do ul. Poznańskiej), Al. Legionów (od ul. Piłsudskiego do granic miasta, i Spokojna (od obecnego zakończenia do ul. Piłsudskiego)” na co zapisano niemal 10,5 mln zł, przy czym – jak na razie w budżecie miasta jako główne źródło jej sfinansowania są wymienione kredyty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę