Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Jest śledztwo w sprawie terenów pod „Lidla”

- Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych – informuje prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy prokuratury. Sprawa dotyczy tzw. Zielonej Dzielnicy” w Łomży, gdzie władze miasta przeprowadziły proces scalenia działek, po czym na największej z nowo wydzielonych szybko wybudowano sklep „Lidla”. Uchwał scaleniowa – jak uznał później sąd – został podjęta niezgodnie z prawem. Sprawą zajmowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne, które po przeprowadzonej w łomżyńskim ratuszu kontroli, zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy władze miasta scalenia działek w tzw. „Zielonej Dzielnicy” dokonały w grudniu 2005 roku. Niemal trzy lata później uprawomocnił się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku stwierdzający, że chwała Rady Miasta Łomża w sprawie scalenia terenu w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego jest niezgodna z prawem.

Już wcześniej uchwała jednak weszła w życie i na jej podstawie dokonano zmian w księgach wieczystych. Po scaleniach w iście ekspresowym tempie u zbiegu ulic Alei Legionów i Sikorskiego wybudowano supermarket Lidl. Sieć sklepów teren  kupiła od prywatnego przedsiębiorcy, który na scaleniu „zarobił” najwięcej. Przed scaleniem biznesmen ten posiadał w tej części miasta kilka działek o łącznej powierzchni niespełna 7,5 tys. m.kw, a w wyniku scalenia, za dopłatą „na rzecz miasta” 785 tys zł, stał się właścicielem działki o powierzchni blisko 11 tys. m.kw. Biznesmen ten szybko sprzedał tę działkę sieci Lidl za około 7 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę