Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Woda nieco podrożeje, ale ceny ścieków pozostaną bez zmian

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży przesłało do samorządu wniosek w sprawie przyszłorocznych cen zaopatrywania w wodę i odprowadzania ścieków. Zgodnie z propozycją, którą w przyszłym tygodniu mają zatwierdzić radni miasta, cena tysiąca litrów wody w Łomży wzrośnie o 10 groszy. Zamiast dotychczasowych 2,68 zł za metr sześcienny wody dostarczonej do mieszkań w przyszłym roku trzeba będzie zapłacić 2,78 zł (brutto). W takim samym stopniu jak ceny wody dla mieszkańców wzrosną także ceny dla większości przedsiębiorców, przy czym są one wyższe o 5 groszy.

W przyszłorocznym cenniku MPWiK ma pojawić się natomiast nowa pozycja - masowi odbiorcy wody, dla których cena 1m3 wody ukształtowana jest na poziomie 1,45 zł netto. Jak wyjaśnia Gilbert Okulicz-Kozaryn wiceprezes miejskiej spółki, ta promocyjna cena ma przede wszystkim zachęcić inwestorów planujących budowę w mieście galerii handlowych do podłączenia się do miejskiego systemy wodno-kanalizacyjnego. Z dotychczas działających w mieście firm, w ustalonych widełkach minimalnej ilości pobranej wody przez tzw. masowych odbiorców wody, łapie się także Pepees.

Na dotychczasowym poziomie - 4,44 zł/m3 - pozostanie w przyszłym roku cena ścieków. Ta stawka jest taka sama zarówno dla gospodarstw domowych jak i dla wszystkich przedsiębiorców. Z cennika znika bowiem kategoria „masowi dostawcy ścieków”, którzy w tym roku płacą o 1 grosz więcej niż inni.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę