Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Kto teraz rządzi w Łomży? (cz. 2) - „Ja” - odpowiada Brzeziński

Główne zdjęcie
Prezydent Jerzy Brzeziński

„Funkcję Prezydenta Miasta Łomża dalej sprawuje Jerzy Brzeziński” – napisał Łukasz Czech z biura prasowego UM Łomża. Ratusz zareagował w ten sposób na wypowiedź prokuratora Adama Kozuba, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, który twierdził, że prezydent nie może pełnić funkcji prezydenta. We wtorek w prokuraturze tej prezydent Łomży usłyszał zarzuty przestępstw urzędniczych, a jako środek zapobiegawczy wobec niego zastosowano m.in. zakaz pełnienia funkcji prezydenta. Prokurator Kozub podkreślał, że choć środek ten nie jest prawomocny jest wykonywalny.

Oto treść listu jaki otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego:
Prezydent Jerzy Brzeziński w obecności swojego mecenasa zapytał we wtorek przedstawiającą mu zarzuty Panią Prokurator, czy ma przychodzić do pracy i w odpowiedzi usłyszał, że do momentu uprawomocnienia się postanowienia do pracy może przychodzić. Ponadto wielu prawników twierdzi, że decyzji o wykonalności nieprawomocnego zakazu pełnienia funkcji prezydenta miasta nie można stosować w stosunku do osoby pochodzącej z wyboru. Funkcję Prezydenta Miasta Łomża dalej sprawuje więc Jerzy Brzeziński. Prezydent zaskarży do sądu postanowienie prokuratury o środkach zapobiegawczych wobec niego w ciągu najbliższych dni.
Łukasz Czech
Biuro Prasowe

Przypomnijmy prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku twierdził że zastosowany środek zapobiegawczy wobec Jerzego Brzezińskiego jest wykonywalny – czyli obowiązuje – powołując się na zapisy Kodeksu Postępowania Karnego.
Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym – która podkreślmy  formalnie nie przewiduje możliwości zawieszenia wójta, burmistrza czy prezydenta w wypełnianiu funkcji – jeśli prezydent nie może wykonywać zadań i kompetencji obowiązki te przejmuje pierwszy zastępca prezydenta. W tym wypadku jest to Marcin Sroczyński, tyle tylko, że on także ma przedstawione prokuratorskie zarzuty i jest podejrzany o popełnienie przestępstw urzędniczych a także oszustwo, a prokuratorzy chcą go osadzić w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę