poniedziałek, 25 marca 2019 napisz DONOS@

Kto teraz rządzi w Łomży? (cz. 2) - „Ja” - odpowiada Brzeziński

„Funkcję Prezydenta Miasta Łomża dalej sprawuje Jerzy Brzeziński” – napisał Łukasz Czech z biura prasowego UM Łomża. Ratusz zareagował w ten sposób na wypowiedź prokuratora Adama Kozuba, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, który twierdził, że prezydent nie może pełnić funkcji prezydenta. We wtorek w prokuraturze tej prezydent Łomży usłyszał zarzuty przestępstw urzędniczych, a jako środek zapobiegawczy wobec niego zastosowano m.in. zakaz pełnienia funkcji prezydenta. Prokurator Kozub podkreślał, że choć środek ten nie jest prawomocny jest wykonywalny.

Prezydent Jerzy Brzeziński
Prezydent Jerzy Brzeziński

Oto treść listu jaki otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego:
Prezydent Jerzy Brzeziński w obecności swojego mecenasa zapytał we wtorek przedstawiającą mu zarzuty Panią Prokurator, czy ma przychodzić do pracy i w odpowiedzi usłyszał, że do momentu uprawomocnienia się postanowienia do pracy może przychodzić. Ponadto wielu prawników twierdzi, że decyzji o wykonalności nieprawomocnego zakazu pełnienia funkcji prezydenta miasta nie można stosować w stosunku do osoby pochodzącej z wyboru. Funkcję Prezydenta Miasta Łomża dalej sprawuje więc Jerzy Brzeziński. Prezydent zaskarży do sądu postanowienie prokuratury o środkach zapobiegawczych wobec niego w ciągu najbliższych dni.
Łukasz Czech
Biuro Prasowe

Przypomnijmy prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku twierdził że zastosowany środek zapobiegawczy wobec Jerzego Brzezińskiego jest wykonywalny – czyli obowiązuje – powołując się na zapisy Kodeksu Postępowania Karnego.
Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym – która podkreślmy  formalnie nie przewiduje możliwości zawieszenia wójta, burmistrza czy prezydenta w wypełnianiu funkcji – jeśli prezydent nie może wykonywać zadań i kompetencji obowiązki te przejmuje pierwszy zastępca prezydenta. W tym wypadku jest to Marcin Sroczyński, tyle tylko, że on także ma przedstawione prokuratorskie zarzuty i jest podejrzany o popełnienie przestępstw urzędniczych a także oszustwo, a prokuratorzy chcą go osadzić w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę