Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Podchodzą życzliwie i z wielką radością rzucają grosze do puszek.

Już po raz 20 w dzień Wszystkich Świętych przed łomżyńskim cmentarzem obywa się kwesta na rzecz ratowania zabytków. Nekropolia przy ul. Kopernika to jedna z najstarszych w Polsce, zawierająca wiele cennych obiektów. Dzięki akcjom prowadzonym od 20 lat udało się uratować i odrestaurować ponad 150 obiektów.

- Ta akcja stała się społeczną akcją, bez potrzeby zachęcania i namawiania – mówi prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz kwestujący przy bramie głównej. Ludzie podchodzą wrzucają pieniądze i odchodzą na groby. Niewielu przechodzi obok puszki bez wrzucania groszy.
Wczoraj pochowaliśmy Wiktora Grochowskiego – mówi prezes Zygmunt Zdanowicz - który był jednym z pomysłodawców kwesty. Nie opuścił żadnej zbiórki, a dziś w bramie obok kaplicy Śmiarowskich stoi jego zdjęcie, bo zawsze tam z rodziną kwestował.

Kwesta trwa do godz. 17.00. Pamiętajmy, że każda złotówka wrzucona do puszki to nasza inwestycja w pamięć o nas samych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę