Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Miasto pomoże przy eternicie...

Urząd Miejski w Łomży poinformował o przystąpieniu do tworzenia listy osób ubiegających się o dofinansowanie w 2010 r. przedsięwzięć polegających na usuwaniu azbestu. Zgodnie z założeniami projektu mieszkańcy miasta, którzy w przyszłym roku będą chcieli wymienić pokrycia swoich domów z eternitu na coś mniej groźnego, mogą otrzymać finansowe wsparcie. Dotyczyć ono ma pokrycia kosztów transportu i utylizacji eternitu, ale nie kosztów związanych ze zdemontowaniem go z dachu czy zakupu i montażu nowych pokryć. Pierwszy warunek aby dofinansowanie otrzymać, to zgłoszenie zamiaru wymiany eternitu na dachu w ratuszu.

Dofinansowanie realizowane ma być ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz w części z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska, a jego wysokość zależeć będzie od przyznanej miastu dotacji. Dlatego osoby planujące w przyszłym roku wymianę pokryć dachowych i usunięcie eternitu z dofinansowaniem proszone są o złożenie w Urzędzie Miejskim w Łomży (w punkcie obsługi interesanta lub w pokoju nr 103 – stanowisko ds. ochrony środowiska) w terminie do dnia 15.12.2009 r. stosownego wniosku. Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Urzędu w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce komunikaty oraz w Urzędzie (punkt obsługi interesanta  lub  pokój nr 103 ). Po ustaleniu listy osób ubiegających się o dofinansowanie  Urząd Miejski w Łomży wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku o przyznanie miastu dotacji. Dopiero określona w umowie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wielkość dotacji przyznanej miastu umożliwi wybór wykonawcy zadania (zgodnie z założeniami wywozu odpadów azbestowych, zdemontowanych z obiektów na koszt  ich właścicieli dokonywać ma jedna firma wybrana przez tutejszy Urząd w drodze przetargu) i rozpoczęcie prac usuwania azbestu z dofinansowaniem.
Wszelkie informacje dotyczące zasad dofinansowania prac związanych z usuwaniem azbestu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa  tut. Urzędu - Pani Izabela Pesta – Chojnowska, tel. (086) 21-56-794, e-mail srodowisko@um.lomza.pl

cz
pon, 26 października 2009 10:22
Data ostatniej edycji: pon, 26 października 2009 13:47:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę