Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Tak wygląda oszustka...

Główne zdjęcie
Portret pamięciowy oszustki (fot. podlaska.policja.gov.pl)

To ta kobieta podając się za pracownicę PCK okradła staruszkę w Łomży. Policja opublikowała portret pamięciowy oszustki, która podszywając się pod pracownicę charytatywnej organizacji skradła 80-letniej mieszkance Łomży 10 tys dolarów.

Przypomnijmy do zdarzenia doszło 9 października. Nieznana kobieta zapukała do drzwi 8-latki i podając się za pracownicę PCK rzekomo chciała ofiarować jej koc i ubrania. Wykorzystując nieuwagę gospodyni oszustka skradła znajdujące się w szafie oszczędności łomżanki – 10 tys dolarów USA. W trakcie prowadzonego przez łomżyńskich policjantów postępowania w tej sprawie sporządzono portret pamięciowy oszustki.

Dodajmy, że kilka dni później w podobnych okolicznościach ofiarami oszustwa padły trzy starsze osoby. Sposób działania sprawczyni był niemal identyczny. Kobieta oferowała dary z PCK, jednak warunkiem ich otrzymania było podanie określonej litery z numeru seryjnego 100-złotowego banknotu. W momencie gorączkowych poszukiwań gospodarze tracili czujność i uwagę. W tym czasie nieznajoma zabierała pieniądze i wychodziła z mieszkania.

Policja prosimy wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą udzielić informacji w tej sprawie o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży pod numerem telefonu (086) 474 12 50 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

210204100642.gif
cz
pt, 23 października 2009 14:04
Data ostatniej edycji: pt, 23 października 2009 14:06:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę