Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Oszczędności w ratuszu?

Główne zdjęcie
Ratusz miejski, fot. archiwum 4lomza.pl

Dokonanie serii zmian w tegorocznym budżecie Łomży proponuje radnym prezydent Jerzy Brzeziński. Kilka z nich dotyczą zmniejszenia planowanych dochodów i wydatków na łączną kwotę niemal 20 mln zł. Większość z tej kwoty to kredyty, które miasto miało zaciągnąć na realizacje inwestycji, ale przynajmniej na razie te pieniądze są niepotrzebne. Wśród zgłoszonych propozycji zmian w budżecie są też cięcia spowodowane mniejszymi niż planowano wpływami z tytułu udziału gminy w PIT-ach i CIT-ach.

Jedna ze zgłoszonych przez prezydenta poprawek budżetowych dotyczy zmniejszenia planowanych dochodów miasta o kwotę 2 mln 81 tys 47 zł z tytułu udziału w dochodach budżetu państwa, a druga zmniejszenia planowanych dochodów budżetu miasta o kwotę 4 mln 556 tys 842 zł z tytułu planowanej dotacji rozwojowej.
W innej poprawce do budżetu prezydent zaproponował zmniejszenie planowanych przychodów budżetu miasta na 2009 rok o kwotę 13 mln 313 tys 219 złotych. Te „zaoszczędzone” ponad 13 mln zł planowanych przychodów miały pochodzić z zaciągnięcia przez miasto kredytu inwestycyjnego. Cięcia w dochodach przekładają się na cięcia w wydatkach na inwestycje. Realizacja części z nich całkowicie „wylatuje” z tegorocznego budżetu i przechodzi na rok (lata) następne.

W zgoła odmiennej sytuacji znajduje się nowa miejska placówka – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Instytucja powołana do życia de facto w połowie roku, (szefa ma dopiero od lipca), dostanie znaczne budżetowe wsparcie... W pierwotnie przyjętym przez radnych budżecie miasta na 2009 roku zapisano na nią około 270 tys zł. Zgodnie z jedną ze zgłoszonych poprawek budżetowych  teraz instytucji ma trafić dodatkowe  ponad 217 tys zł pochodzące z niezrealizowanego zadnia inwestycyjnego – budowa ulicy Szosa Zambrowska.
Inna poprawka zakłada, że MOSiR jeszcze w tym roku zarobi 45 tys zł na basenie przy ul. Niemcewicza (SP nr 10), co także ma zasilić budżet instytucji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę