Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Bez radnych

Mieszkańcy Klukowa i Klukowo-Kolonia w powiecie wysokomazowieckim do końca kadencji samorządu nie będą mieli swoich przedstawicieli w Radzie Gminy. Sędzia Eugeniusz Dąbrowski, Komisarz Wyborczy w Łomży, wydał postanowienie o nieprzeprowadzeniu wyborów uzupełniających do Rady Gminy Klukowo wyznaczonych na 22 listopada 2009 roku i o tym, że dwa wolne mandaty pozostaną nieobsadzone. Wyborów nie będzie, bo nie zgłosił się żaden komitet wyborczy, który chciałby wystawić kandydatów na nowych radnych.

W sierpniu Rada Gminy Klukowo stwierdziła wygaśnięcie mandatów dwóch radnych Sławomira Dąbrowskiego i Lecha Samulskiego. Wcześniej obaj złożyli pisemne oświadczenia, że zrzekają się mandatów radnych. Zgodnie z prawem w takiej sytuacji zarządzono wybory uzupełniające, które miały odbyć się 22 listopada 2009 roku. Kalendarz wyborczym określał, że do 3 października do Komisarza Wyborczego w Łomży powinny wpłynąć zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych i zamiarze zgłoszenia przez te komitety kandydatów na nowych radnych. Niestety takich zgłoszeń nie było. W związku z powyższym wybory 22 listopada odbyć się nie mogą. Teoretycznie powinno się wyznaczyć nowy termin wyborów, ale ze względu, że ich termin przypadałby w okresie krótszym niż 6 miesięcy przez upływem kadencji samorządu sędzia Eugeniusz Dąbrowski, Komisarz Wyborczy w Łomży, wydał postanowienie że nowych wyborów już nie będzie, a oba mandaty do przyszłorocznych jesiennych wyborów samorządowych pozostaną nieobsadzone.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę