Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Bandyci w areszcie

Czterej uczniowie łomżyńskich szkół średnich – najmłodszy z nich miał raptem 15 lat - uzbrojeni w drewniane pałki napadali na młodych ludzi w Zambrowie. Jak podaje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, w ciągu dwóch „wypadów” 19 i 23 września okradli bijąc, lub grożąc pobiciem pięć osób. Cała czwórka została zatrzymana. Dwóch ze sprawców decyzją sądu już trafiło do tymczasowego aresztu. Młodym bandytom grozi od 2 do nawet lat 12 więzienia.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zambrowie Sąd Rejonowy w Zambrowie,  zastosował wobec podejrzanego Radosława K. areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy, a wobec podejrzanego Kamila Ć. na okres 3 miesięcy. Wobec podejrzanego Mariusza M. prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 2000 zł. Czwarty z zatrzymanych sprawców jest nieletni – ma 15 lat i za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem d.s. nieletnich.  
Jak informuje prokurator Maria Kudyba podejrzani działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim ustaleniu podziału czynności grozili pokrzywdzonym pobiciem drewnianymi pałkami, bili i zabierali w celu przywłaszczenia telefony komórkowe oraz pieniądze, po czym zbiegali z miejsca zdarzenia odjeżdżając oczekującym na nich samochodem osobowym.
Podejrzani przyznali się do popełnienia czynów i złożyli przed prokuratorem i sądem wyjaśnienia.

cz
pt, 09 października 2009 13:41
Data ostatniej edycji: pon, 12 października 2009 06:51:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę