Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Naturalny serek wiejski tylko z Piątnicy

Co trzeci z 12 przetestowanych serków wiejskich różnych marek zawierał konserwanty chemiczne, mimo, że na opakowaniu nie było o tym ani słowa - informuje serwis gazeta.pl powołując się na wyniki badań fundacji Pro-Test (dawniej Świat Konsumenta). Najlepszy ze wszystkich badanych okazał się „nasz” Serek Wiejski OSM Piątnica.

W ramach testu oceniający brali pod uwagą m.in. oznakowanie etykiet, zgodność deklarowanej zawartości odżywczej (tłuszczu, białka, soli), naturalność składu, czystość mikrobiologiczną.
Według wyników badań na które powołuje się serwis gazeta.pl czterej producenci: Mlekovita, Pilos, OSM Garwolin i Páturages wprowadzają konsumentów w błąd. W produktach tych firm specjaliści znaleźli kwas sorobowy, mimo, że na opakowaniach znajdowały się takie informacje jak "bez konserwantów" (Pilos), "tylko z naturalnych składników" (OSM Garwolin) czy "naturalny" (Páturages i Mlekovita). Takie praktyki, według fundacji, są niezgodne z prawem.
Autorzy raportu podkreślają, że samo dodawanie konserwantów chemicznych do serków jest dozwolone, ale producenci muszą przestrzegać limitów i poinformować konsumentów o stosowanych dodatkach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę