Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Mieli się „ujawnić”..., ale jeszcze nie teraz

Rajcy miejscy przez ponad dwie godziny dyskutowali na ostatniej sesji nad zmianami w Statucie Miasta. Dyskusję wywołało wprowadzenie na salę obrad techniki. Radni od kilku miesięcy mają przed sobą specjalne stacje mikrofonowe z przyciskali umożliwiającymi głosowania. Opracowane, przez specjalny zespół radnych propozycje zmian w Statucie dotyczyły m.in. szerszego wykorzystania możliwości które system daje - czyli publikacji w internecie nagrania z przebiegu sesji i załączania do protokołu imiennych wyników głosowania radnych.

Dotychczas mieszkańcy Łomży o tym co dzieje się na sali obrad mogli dowiedzieć przysłuchując się osobiście wielogodzinnej dyskusji, albo z relacji dziennikarzy... To zaś jak głosowali było jawne – podnosili ręce do góry – więc kto był to widziała, ale w protokole z sesji znajdował się tylko zbiorczy wynik. Tymczasem elektroniczny system, który od kilku miesięcy wykorzystują radni, pozwala nie tylko na rejestrację (nagranie) przebiegu obrad na twardym dysku, ale jest uruchomiany kartą identyfikacyjną radnego, a więc niejako „w komplecie” ma także możliwość przypisania oddanego głosu do radnego... Teoretycznie to wszystko można wykorzystać już dziś, ale... Zaproponowane przez specjalny, złożony z samych radnych, zespół zmiany w Statucie miały to umożliwić. Poprawki miały być głosowane na ubiegłotygodniowej sesji... Długa, ponad dwugodzinna dyskusja, dotyczyła przede wszystkim jednak kwestii czy w ogóle zmieniać Statut - za rok wybory, więc może dopiero nowi radni powinni się tym zająć. Ostatecznie radni radni uznali, ze zapisy zmienić trzeba, ale.. Dyskusja zakończyła się powołaniem specjalnej Komisji Statutowej, która ma zająć się „koniecznością wprowadzenia zmian w Statucie Miasta Łomży”. Tworzy ją pięcioro radnych: Jan Bajno, Paweł Borkowski, Mariusz Chrzanowski, Jan Kleczyński i Alicja Konopka. Warto dodać, że troje z nich nad zmianami w Statucie pracowało w specjalny „zespole”, który w tym samym celu, kilka miesięcy wcześniej powołała Rada Miasta.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę