Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Związkowcy z Danii pomogą związkowcom z Łomży?

Rady Oddziału Łomża NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze zapowiada wystąpienie do związków zawodowych działających w Royal Unibrew w Danii o wsparcie działań przed zarządem firmy w Danii. Chodzi o przeciągający się spór zbiorowy w łomżyńskim browarze należącym do Duńczyków. KZ NSZZ „Solidarność” w spór zbiorowy z pracodawcą, czyli Royal Unibrew Polska, weszła 24 lipca br. i do tej pory nie został on rozwiązany. Związkowcy domagają się przede wszystkim podwyżek płac.

W przyszłym tygodniu ma odbyć się spotkanie przedstawicieli pracodawcy ze związkowcami. Ma je prowadzić mediator, który - jak podkreślała w przesłanym wczoraj do redakcji e-mailu Iwona Gniedziejko-Płuciennik – będzie gwarantował bezstronność w sporze zbiorowym pomiędzy Royal Unibrew Polska a związkami zawodowymi działającymi w firmie.

Tymczasem dziś specjalne stanowisko w tej sprawie przyjęła łomżyńska „Solidarność”.
„Rada Oddziału w pełni popiera działania Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” odnośnie zaistniałego sporu zbiorowego. Z ubolewaniem stwierdzamy, że odpowiedzialność za tak długi czas istniejącego sporu zbiorowego - od 24 lipca br. – ponosi pracodawca” - czytamy w przesłanym stanowisku.
Jak wyjaśnia Henryk Piekarski, przewodniczący Rady Oddziału Łomża NSZZ „Solidarność” stanowisko zostało podyktowane wystąpieniem przedstawicieli RU o wyłączenie ze sporu zakładowej organizacji pracowniczej.
„Brak prowadzenia bezpośrednich rozmów ze związkami zawodowymi może doprowadzić do eskalacji napięć wśród załogi. Próba rozmów bez udziału Komisji Międzyzakładowej o istniejących problemach w Browar Łomża Royal Unibrew Polska sp z o.o a z Komisją Krajową jest nie do przyjęcia i niezgodna z ustawą o związkach zawodowych. Takie postępowanie pracodawcy pokazuje brak dobrej woli w rozwiązaniu tego sporu” - brzmi kolejny fragment stanowiska łomżyńskiej „Solidarności”.
Łomżyńscy związkowcy zapowiadają także, że za pośrednictwem Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” zwrócą się do związków zawodowych działających w Royal Unibrew w Danii o wsparcie ich działań przed zarządem firmy w Danii.

210204100642.gif
cz
cz, 01 października 2009 15:22
Data ostatniej edycji: cz, 01 października 2009 15:23:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę