Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zaczynają grzać

Już dziś kaloryfery w mieszkaniach mają być ciepłe. Decyzję o rozpoczęciu sezonu grzewczego podjęły wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe w Łomży. Pisma z prośbą o włączenie ogrzewania do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wysłały już: Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Rano faks do MPEC-u wysłała też SM Perspektywa. -Decyzję o rozpoczęciu sezonu grzewczego podjął zarząd spółdzielni, "żeby nie wychładzać mieszkań" – mówi prezes Zbigniew Lipski. Podkreśla, że chłód coraz bardziej odczuwalny jest w mieszkaniach, a prognozy pogody nie przewidują ocieplenia.

Sezon grzewczy rozpoczyna się w całej Łomży. Już na początku tygodnia o włączenie c.o. poprosiły niektóre szkoły i przedszkola. Teraz pisma do MPEC-u wysłali administratorzy łomżyńskich bloków. Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, Ryszard Fiedorowicz zapewnia, że jeszcze dziś ciepło popłynie do kaloryferów. Zakład jest przygotowany do zimy. - Na dzień dzisiejszy mamy 11 tys ton węgla, w miarę zapotrzebowania będzie zamawiać kolejne tony – mówi wiceprezes. Rocznie dogrzewanie Łomży pochłania ok. 38 tys ton węgla, najwięcej w sezonie grzewczym - ok. 30 tys. Od 15 kwietnia ogrzewanie jest droższe. MPEC podniósł ceny za c.o. średnio o 12,94 %. Podwyżkę odczuli lub jeszcze odczują mieszkańcy w swoich czynszach. Zaliczki na poczet c.o. podniosła już SM Pespektywa, a podwyżkę od nowego roku planuje ŁSM. - Nie podnosiliśmy czynszu przez 10 lat, ale teraz, gdy ceny podniósł MPEC, nie mamy wyboru – mówi prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży, Ryszard Siedlecki. Podwyżka ciepła oznacza również mniej korzystne rozliczenie kosztów centralnego ogrzewania za poprzedni sezon grzewczy. - Zwroty są niższe średnio o kilka procent – mówi Siedlecki. Czy zbliżająca się zima będzie równie kosztowna?- To zależy tylko od Bożej Opatrzności, trzeba mieć nadzieję, że zima będzie jednak łagodna – mówi prezes ŁSM i radzi, aby jeszcze dziś poodkręcać wszystkie zawory w kaloryferach. To pozwoli uniknąć zapowietrzenia się grzejników...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę