Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

W jedenastu uratowali krowę

Strażacy wzywani są do gaszenia pożarów, wypadków drogowych, czasami także do zdejmowania kota z drzewa... Niezwykle rzadko przychodzi im ratować krowę, a wczoraj musieli się popisać także takimi umiejętnościami. Krowa zsunęła się ze skarpy do Narwi i sama nie potrafiła wydostać się na brzeg rzeki. Wypadek wydarzył się w miejscu, gdzie nie można było dojechać samochodami, więc strażacy musieli wyciągnąć ją wykorzystując tylko swoją siłę fizyczną. W ratowanie krowy zaangażowanych było łącznie 11 strażaków.

Do nietypowego wypadku krowy doszło wczoraj po popołudniu w Piątnicy. Walczące z wysokim brzegiem rzeki zwierze dostrzeżono z ulicy Zdrojowej w Łomży. To właśnie ta osoba przed godziną 16.00 o zdarzeniu powiadomiła strażaków.  Na miejsce udały się dwa zastępy – jeden z PSP w Łomży (pięciu strażaków), drugi z OSP w Piątnicy (sześciu strażaków). Miejsce w którym krowa zsunęła się do rzeki jest trudno dostępne stąd też niemożliwym okazało się wykorzystanie ciężkiego sprzętu typu wyciągarki. Ważące kilkaset kilogramów zwierze strażacy musieli z rzeki na wysoki brzeg wyciągać ręcznie.
Jak relacjonuje dyżurny Komendy Miejskiej PSP łomżyńscy strażacy strażacy dostali się w pobliże uwięzionej krowy przepływając rzekę łódką, a strażacy z Piątnicy doszli do niej pieszo. Cała akcja ratunkowa trwała ponad godzinę. Krowę obwiązano linami, po czym 11 strażaków wciągnęło ją na brzeg rzeki.  Jak podkreślają ratownicy sama na pewno z wody by się nie wydostała.

cz
cz, 01 października 2009 07:31
Data ostatniej edycji: cz, 01 października 2009 07:35:49

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę