Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Olbryś na Sejmiku: My chcemy kolei

„O podjęcie rozmów i działań w celu przywrócenia połączenia kolejowego Białystok – Łomża – Ostrołęka” zaapelował do marszałka województwa podlaskiego radny sejmiku Marek Olbryś. Jak argumentował podczas wczorajszej sesji sejmiku radny brak połączenia kolejowego z resztą regionu negatywnie oddziaływuje na rozwój gospodarczo-społeczny tej części województwa. Olbryś domaga się także stanowiska zarządu województwa w sprawie przyszłości kolejnictwa w regionie.

Jak zaznaczył Olbryś z interpelacja w sprawie kolejnictwa występuje „w imieniu mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego”. Radny mówił o konieczności stosowania większych nacisków na PKP odnośnie remontów popadającej w ruinę infrastruktury kolejowej, lub przyłączyć się do innych samorządów, które chcą ją przejmować. 
Jednocześnie radny poprosi przewodniczącego sejmiku Mieczysława Bagińskiego (z Łomży) aby na jednej z najbliższych sesji wprowadził pod obrady punkt poświęcony kolejnictwu, ze szczególnym uwzględnieniem przywrócenia połączenia pasażerskiego kolejowego na trasie Białystok – Łomża – Ostrołęka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę