Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

„Schetynówki” krótsze

Spełniają się zapowiedzi dotyczące obcięcia funduszy na tzw. „schetynówki”. Podczas wczorajszego posiedzenia rząd zmienił założenia Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011. Dotychczas pieniądze były podzielone równo - po 62,5 mln zł - pomiędzy poszczególne województwa, a teraz wielkości dotacji celowej z budżetu państwa ma być „skorelowana” ze zróżnicowanymi potrzebami jednostek samorządu terytorialnego. Na zmianie zyskają duże województwa, tj. Mazowsze i Wielkopolska, a stracę te mniejsze. Podlaskie dostanie o ponad 8,6 mln mniej.

Po pierwszym roku funkcjonowania, nadzorowanego przez wicepremiera Grzegorza Schetynę, Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011 na terenie województwa podlaskiego zmodernizowano ponad 207 km dróg. W ramach tego programu samorządy mają szansę na stosunkowo łatwe pozyskanie pieniędzy na modernizację dotychczas zaniedbywanych dróg gminnych i powiatowych.  Dzięki pieniądzom z pierwszej edycji NPPDL w Łomży zmodernizowano Groblę Jednaczewską, a w okolicach miasta drogę przez Zosin i 4,5 km drogi z Chmielewa do Sławca na terenie gminy Nowogród.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku samorządy z województwa podlaskiego złożył 120 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na łączną kwotę 110,7 mln zł. Teraz też mogą już składać wnioski. Urząd wojewódzki przyjmuje je do końca września. Tym razem jednak – poprzez znaczące o ok. 14% obcięcie funduszy – będzie można zrealizować o około 30 km mniej dróg niż za pierwszym razem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę