Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Tanie paliwo nie dla nas...

W Łomża mamy 11 stacji paliw w których możemy zatankować benzynę i olej napędowy. Niebawem mają powstać dwie kolejne... Czy będzie taniej? Niestety ani 12, ani 13 stacją paliw, dostępną dla wszystkich mieszkańców, nie będzie ta „z tanim paliwem” na bazie MPK w Łomży, o której żywo dyskutowali radni miejscy podczas styczniowej sesji.

Miasto poinformowało o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę stacji paliw przy Al. Legionów i w obrębie ulic Szosa Zambrowska i Ks. Anny.
Pierwszą ze stacji, na części pustej dziś działki przy Alei Legionów 154, chce wybudować Shell Polska Sp. z o.o. Drugą, w pobliżu skrzyżowania ulic Szosa Zambrowska i Ks. Anny, łomżyński biznesmen „z branży” właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Kurpiewski”. W tym wypadku wniosek dotyczy budowy stacji paliw i samoobsługowej myjni samochodowej.

Wracając do obiecanego „taniego paliwa” - czyli udostępnienia wszystkim mieszkańcom stacji paliw na bazie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul Spokojnej - okazuje się, że były to  chyba tylko populistyczne zapowiedzi... (zobacz: Doczekamy „taniego” paliwa? 29 stycznia 2009)

Janusz Nowakowski z MPK w Łomży, a jednocześnie radny miasta, podkreśla, że wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych inwestycji obejmujący m.in. przebudowę tej stacji paliw został złożony i pomyślnie przeszedł już nawet ocenę formalną, ale nie ma w nim zapisów o możliwości  udostępnienia jej wszystkim mieszkańcom Łomży. Gdyby wniosek szczęśliwie został zaakceptowany, i miasto otrzymał unijne wsparcie, nie można będzie tego zmienić przez pięć lat od jej ukończenia...

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę