Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Dzięki Euro podgonimy Polskę...

– Napływ 68 mld euro pomocy z Unii zatrzyma pogłębianie się dysproporcji między bogatymi a biednymi regionami – wynika z analizy wpływu polityki spójności na najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne, którą zleciło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Jak podaje Rzeczpospolita województwo podlaskie jest jednym z tych, które ma najbardziej skorzystać na euro z Brukseli.

Jak podaje Rzeczpospolita dotychczas wpływ funduszy UE na zmniejszanie się różnic w regionach był praktycznie zerowy. W kolejnych latach im więcej pieniędzy zacznie pracować w gospodarce, tym wpływ będzie bardziej zauważalny.
W 2015 r. PRB na mieszkańca województwa podlaskiego na tle średniej krajowej będzie nawet o 3,5 pkt proc. wyższy w porównaniu do scenariusza, w którym do regionu nie napływa ani jedno unijne euro.
– Trzeba jednak pamiętać, że fundusze złagodzą różnice w poziomie zamożności regionów, ale nawet one nie są w stanie całkowicie zasypać tej przepaści – podkreśla na łamach „Rz” Marcin Nowicki z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę