Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Sprzęt dla strażaków

Różnego rodzaju piły, motopompym, rozpieracze i agregaty prądotwórcze – to sprzęt, który trafił do jednostek straży pożarnej z Grajewa, Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa i Sejn. Wartość zakupów przekroczyła 360 tys zł, a pieniądze na nie pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Strażacy nowy sprzęt dostali bo znaczna część tego, który był w ich użytkowaniu został zniszczony podczas usuwania skutków nawałnicy jaka nad regionem przeszła w sierpniu ubiegłego roku.

Przypomnijmy nawałnice – wichury i trąby powietrzne – które nawiedziły okolice Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa w nocy z 16 na 17sierpnia i trzy dni później okolice Grajewa uszkodziły ponad 100 budynków mieszkalnych i ponad 300 gospodarczych w ponad 50 wsiach na terenie 7 gmin. Jak podkreślają strażacy prowadzona przez nich akcja ratownicza kosztowała ich nie tylko wiele wysiłku ale także sporej ilości zniszczonego w skutek działań sprzętu ratowniczego. Teraz, dzięki środkom pozyskanym z NFOŚiGW udało się przywrócić wielu jednostkom ich zasób środków ratowniczych niezbędnych podczas likwidacji szkód wyrządzonych przez klęski żywiołowe. Strażacy z Wysokiego Mazowieckiego otrzymali m.in. przewoźny agregat prądotwórczy, którego wartość sięga niemal 80 tys zł, strażacy z Zambrowa motopompę o wysokiej wydajności Rosenbauer wartości niemal 60 tys zł, a strażacy z Grajewa rozpieracz hydrauliczny ramieniowy, namiot pneumatyczny z osprzętem, oraz odsysacz do zbierania wody warte łącznie ponad 60 tys zł. Jednostki straży otrzymały także m.in. profesjonalne piły spalinowe do drewna i przecinarki spalinowe do stali i betonu marki Stihl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę