Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Od września sześciolatki i siedmiolatki będą się uczyły razem

Zaledwie trzy procent sześciolatków w województwie podlaskim pójdzie we wrześniu do pierwszej klasy. Dzieci jest za mało, żeby dyrektorzy tworzyli oddzielne klasy. Dlatego 6-latki będą się uczyły z 7-latkami. To może być problem dla nauczycieli- przyznaje podlaski kurator oświaty, Jerzy Kiszkiel.


Na przyjęcie młodszych dzieci lepiej przygotowane są szkoły w większych miastach. Jednak zarówno w szkołach miejskich, jak i wiejskich sześciolatków będzie bardzo mało- mówi kurator.

W całym kraju sytuacja jest podobna- zaledwie kilka procent 6-latków idzie w tym roku do szkoły.

Przez najbliższe trzy lata, rodzice mogą dobrowolnie decydować się na zapisanie 6-latków do pierwszej klasy. We wrześniu 2012 roku edukacja szkolna od 6 roku życia- będzie już obowiązkowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę