Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Pijani jeżdżą wśród nas...

Aż 54 pijanych kierowców zatrzymali w weekend policjanci na drogach województwa podlaskiego. Nietrzeźwych kierujących ciągle jest dużo mimo apeli i kar. Pijani jeżdżą samochodami, traktorami i rowerami. Tych ostatnich było 17. W Łomży pół na pół – na czterech zatrzymanych pijanych kierowców dwaj to rowerzyści. Jeden z nich – 54-latek zdecydował się wsiąść na rower mimo, że miał 2 promile alkoholu.

Jak podają policjanci wojewódzkim rekordzistą na zawartość alkoholu w organizmie wśród rowerzystów był jednak 46-latek jadący jednośladem w miejscowości Dubiażyn powiat bielski. Mężczyzna ten miał ponad 2,5  promila alkoholu. Niestety pijanych kierowców można spotkać praktycznie wszędzie. W miejscowości Zagroby Łętownica policjanci z Zambrowa zatrzymali 35-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu podróżował ciągnikiem rolniczym. Niemal taką samą zawartość miał także 41-latek z Łomży – kierowca fiata uno. Nieco mniej, bo 1,8 promila miał mieszkaniec Nowogrodu, który kierował mazdą. W trakcie kontroli okazało się, że 26-latek nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdem.

Nie przyznają się że kierowali
W nocy z niedzieli na poniedziałek (ok. 4.00) na drodze Grajewo – Toczyłowo w rejonie tymczasowego mostu opel astra uderzył w bok ciężarówki. Z uszkodzonego zbiornika z paliwem w scanii wylało się kilkaset litrów paliwa. Okazało się, że jadący astrą – kobieta i mężczyzna - są pijani. Badanie alkomatem 30-latki wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a 24-latek miał prawie 1,3 promila. Oboje nie przyznają się do prowadzenia pojazdu.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę