Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Jesienią ruszy budowa obwodnicy Zambrowa

Główne zdjęcie
Projektowana obwodnica Zambrowa i Wiśniewa

Firma Bilfinger Berger Polska S.A. ma zbudować obwodnicę Zambrowa. GDDKiA rozstrzygnęła właśnie przetarg na budowę obwodnicy tego miasta i pobliskiego Wiśniewa. Budowa ma kosztować 325,6 mln zł.

W przetargu startowało 13 firm i konsorcjów, a kolejna oferta były od tej wybranej o przeszło 24 mln zł droższa.
- Jeśli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia (biorący udział w przetargu mają na to 10 dni), to umowa z wykonawcą obwodnicy zostanie podpisana w ciągu miesiąca. Gdyby tak się stało, już w październiku na plac budowy mogliby wejść robotnicy – zapowiada Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku.

Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące. Obwodnica ma mieć 11,1 km. Będzie miała standard dwujezdniowej drogi ekspresowej. Ma być połączona blisko pięciokilometrowym odcinkiem z drogą krajową nr 63 na trasie Zambrów - Łomża. Na trasie obwodnicy powstanie 15 mostów i wiaduktów, infrastruktura wodociągowa, kanalizacyjna, a także ekrany akustyczne.

Zaproponowana przez firmę Bilfinger Berger Polska S.A kwota za wybudowanie obwodnicy Zambrowa jest znacznie niższa niż szacowany wcześniej koszt inwestycji. Drogowy oceniali, że na realizację tego zadnia potrzebne będzie około pół miliarda złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę