Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Schetynówka” przez Grądy z Chmielewa do Sławca

Kolejną „schetynówkę” uroczyście oddano do użytku. Ta znajduje sie na terenie gminy Nowogród i łączy trzy wsie: Sławiec, Grądy i Chmielewo. Budowa nowej, blisko 4,5 kilometrowej drogi trwała zaledwie 2 miesiące, i kosztowała ponad 3 mln zł. Na jej realizację zrzuciły się rząd w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, starostwo powiatowe w Łomży i gmina Nowogród.

Asfaltowa „schetynówka” zastąpiła drogę żwirową, która dotychczas łączyła wioski. Ich mieszkańcy nie ukrywają radości. – To droga na miarę XXI wieku – mówią.  - Wcześniej ciężko było jeździć po niej zarówno samochodami jak też maszynami rolniczymi.

To druga w okolicy Łomży „schetynówka”, czyli droga powstała w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, który zakłada 50% dofinansowanie inwestycji przez Skarb Państwa. W tym wypadku było to 1512650 zł. Na budowę nowej złożyli się także gmina Nowogród - 832 tys zł, i powiat łomżyński - 708573 zł. Samorządowcy nie mają wątpliwości, to najlepszy rządowy program, który umożliwia szybką poprawę stanu dróg gminnych i powiatowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę