Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Ziemia nasza tak cenna jak w Europie

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Systematyczny wzrost cen gruntów rolnych powoduje, że ich poziom w Polsce zbliża się do cen w Krajach Unii Europejskiej, a zwłaszcza Niemiec wschodnich i Francji - podaje Agencja Nieruchomości Rolnych. Według jej danych średnia cena gruntów w II kwartale bieżącego roku wyniosła w kraju 15.623 zł za 1 ha. W porównaniu do I kwartału nastąpił wzrost o ok. 14%, w ciągu roku o ponad 30%. W województwie podlaskim było taniej. Średnia cena gruntów w drugim kwartale wyniosła 11 616 zł i była o niespełna 350 zł wyższa niż na koniec pierwszego kwartału roku. W porównaniu do ubiegłego roku ceny ziemi sprzedawanej przez ARN wzrosły w województwie o koło 20%.


Tymczasem według danych GUS ceny ziemi w województwie podlaskim są znacznie wyższe niż te uzyskiwane przy transakcjach ANR. W pierwszym kwartale roku za hektar gruntu – według GUS - trzeba było zapłacić średnio 17 327,37 zł, podczas gdy grunty dobrej jakości kosztowały nawet ponad 22 tys zł/ha.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę