Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Żeglarze i Czerwone Gitary w Rajgrodzie

- Zapraszam nad przepiękne i urocze Jezioro Rajgrodzkie, które jeszcze dziesięć lat temu leżało w byłym województwie łomżyńskim – zachęca łomżyniak Jacek Piorunek (lat 44) z zarządu województwa podlaskiego, które w sobotę, 8 sierpnia będzie od rana do nocy obchodziło w Rajgrodzie 496. rocznicę urodzin. - Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in., regaty żeglarskie, jarmarki, regionalne jadło i Czerwone Gitary. A przede wszystkim – obiecuję dużo dobrej zabawy!

Wicemarszałek Piorunek ubolewa, że Rajgród tak podupadł i bywa w nim pustawo. Mieszkańcy regionu znacznie częściej wybierają się teraz nad Wigry, do Augustowa czy Puszczy Białowieskiej.
- Chcieliśmy ożywić to miasteczko, pokazać jego piękno, ale i problemy – wyjaśnia wybór Rajgrodu na miejsce rocznicowej zabawy w sobotę. - Ono potrzebuje na infrastrukturę turystyczną pieniędzy, co zamierzamy wkrótce zrobić, ale już teraz można przekonać się o walorach Jeziora Rajgrodzkiego. 
Urodzinowa sobota zacznie się o godz. 9 rocznicową mszą św. w rajgrodzkim kościele. Po niej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie o godz. 10 rozpocznie się sesja historyczna, na której naukowcy przedstawią referaty na temat, m.in., państwa goniądzko-rajgrodzkiego, spławu drewna Biebrzą i walk w czasach insurekcji kościuszkowskiej, powstania listopadowego czy drugiej wojny światowej.
Na placu przy Górze Zamkowej o godz. 11 odbędzie się inauguracja regat na Jeziorze Rajgrodzkim. W trakcie zawodów będzie można zobaczyc pokazy WOPR i prezentacje miasta i  gminy Rajgród oraz powiatu rajgrodzkiego.
Ze sceny od godz. 15. 30 rozbrzmiewać będą szanty w wykonaniu grupy Morże Być. Po uroczystej inauguracji obchodów 496. rocznicy urodzin województwa podlaskiego (godz. 16.30) wystąpi kabaret Idea (godz. 17) i zagra zespół Jamal, którego muzyka utrzymana jest w stylistyce dancehall, modern roots i hiphop (godz. 17.50). Później usłyszymy muzykę bigbandową grupy Andreas WOAK Band (godz. 19) i powrócimy do wciąż nuconych i aktualnych przebojów zespołu Czerwone Gitary (godz. 19.30). Po koncercie gwiazdy wieczoru na niebie nad Rajgrodem o godz. 21 rozbłysną fajerwerki.
Oprócz atrakcji artystycznych na scenie, przez cały czas sobotniego festynu w pobliżu będzie trwał jarmark gmin i powiatów województwa podlaskiego. Będzie można podpatrzeć   rękodzielników przy pracy, pobawić się w rycerzy i spróbować regionalnego pieczywa, wędlin i słodyczy. Będzie zdrowo, wesoło i smakowicie!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę