Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Niebezpieczna droga

Główne zdjęcie
źródło: KWP w Białymstoku

Przez pierwsze półrocze 2009 roku na drodze krajowej nr „61” w województwie podlaskim doszło do 22 wypadków drogowych. Na liczącym 124 km odcinku drogi biegnącej z Ostrołęki przez Łomżę, Stawiski, Szczuczyn i Grajewo do Augustowa zginęło sześć osób, a 32 zostały ranne – podaje policja. Statystycznie więc do wypadku dochodziło tu co 5,6 km. Kolejny rok z rzędu jest to najwyższy wskaźnik „wypadkokilometrów” w regionie.

Liczbowo więcej wypadków niż na „61” było tylko na krajowej „ósemce”.  Droga od granicy w Budzisku przez Suwałki, Augustów, Białystok, Zambrów w kierunku Ostrowi Mazowieckiej liczy około 250 km długości. W okresie styczeń – czerwiec 2009 roku doszło na niej do 33 wypadków, w których 14 osób zginęło, a 48 zostało rannych. W przeliczeniu wypadków na kilometry okazuje się, że statystycznie do wypadków dochodziło na niej co 7,5 km.
Pozostałe „krajówki” w regionie są znacznie mniej niebezpieczne. Na 64. i 63. w pierwszym półroczu  nikt nie zginął. Na obu drogach łącznie wydarzyło się 13 wypadków w których rannych zostało 16 osób.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę