Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Zatrzymaj się w „Godzinie W” - apeluje prezydent Łomży

W związku z 65. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent Łomży Jerzy Brzeziński skierował do mieszkańców Łomży specjalny apel. Podkreśla w nim, że „Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o niepodległość naszej Ojczyzny” i apeluje „do wszystkich uczestników ruchu ulicznego o zatrzymanie, o chwilę refleksji i oddanie w ten sposób czci bohaterom Powstania”. Prezydent prosi też aby na sobotę wywiesić biało-czerwone flagi.


Szanowni mieszkańcy Łomży,
W najbliższą sobotę, 1 sierpnia br. będziemy obchodzić 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W całym kraju organizowane są uroczyste obchody tego wydarzenia. Pamiętajmy, że Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o niepodległość naszej Ojczyzny.
W Łomży, tak jak i w całej Polsce o godzinie 17:00, zabrzmią syreny upamiętniające GODZINĘ „W”. Apeluję do wszystkich uczestników ruchu ulicznego o zatrzymanie, o chwilę refleksji i oddanie w ten sposób czci bohaterom Powstania.
Przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej (Al. Legionów obok Szkoły Muzycznej) i w innych miejscach pamięci narodowej złożone zostaną kwiaty i zapłoną znicze.
Zwracam się również z prośbą do mieszkańców miasta oraz kierownictw firm i zakładów pracy o wywieszenie w tym dniu flag narodowych.


Jerzy Brzeziński
Prezydent Miasta Łomża


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę