Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Ełk nie będzie większy, ale Szepietowo zostanie miastem

Od 1 stycznia 2010 roku Szepietowo będzie miastem. Podczas wczorajszego posiedzenia rząd decydował o zmianach na mapie administracyjnej kraju. Wśród nich było także nadanie statusu miast sześciu miejscowościom. Na liście jest i Szepietowo w powiecie wysokomazowieckim.

Początki Szepietowa sięgają XVI wieku. Jej rozwój miejscowości nastąpił w związku z budową kolei Kolej Warszawsko-Petersburskiej. Dziś mieszka tu blisko 2,5 tys osób, przy czym ponad 99 % z nich  utrzymuje się z działalności pozarolniczej. Zarówno mieszkańcy Szepietowa, jak i pozostałej części gminy w przeprowadzonych konsultacjach opowiadali za przekształceniem w miasto.

Dodajmy, że dotychczas na terenie powiatu wysokomazowieckiego są tylko dwa miasta – Wysokie Mazowieckie i Ciechanowiec.

Rząd odrzucił natomiast wniosek władz Ełku i zdecydował, że granice tego miasta nie zostaną poszerzone o tereny należące do okalającej go gminy wiejskiej.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę