Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Stawiski, 22 lipca: Jan Paweł II nie będzie patronem szkoły w Porytem!, a burmistrz dostanie więcej

Rada Miasta Stawiski odrzuciła uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej w Porytem imienia Jana Pawła II. Z wnioskiem o nadanie bezimiennej szkole właśnie tego patrona do samorządowców wystąpiła społeczność szkoły. Na rozpatrzenie wniosku czekano od marca. Wczoraj – 22 lipca 2009 roku – radni gminy Stawiski w głosowaniu tajnym, większością 8 do 5 odrzucili jednak ten wniosek.

Decyzją samorządowców Stawisk zaskoczeni są mieszkańcy Porytego. Podkreślają, że Jana Pawła II na patrona szkoły wybrali uczniowie, nauczyciele i rada rodziców. Przed kilkoma miesiącami w szkole tej urządzono głosowanie. Kontrkandydatem Papieża Polaka była Maria Konopnicka. Wówczas na Jana Pawła II oddano 88 głosów, a Konopnicka zebrała 48 głosów. Jeszcze na początku marca wniosek o nadanie Szkole Podstawowej w Porytem imienia Jana Pawła II trafił do samorządu gminy i... tam utknął na pięć miesięcy. Dopiero wczoraj sprawą ta stanęła na sesji Rady Miasta Stawiski. Wydawało się, że będzie to tylko czysto techniczne zaakceptowanie przez radnych wcześniejszego wyboru społeczności szkoły, ale na sesji było inaczej. Choć dyskusji o tym czy Jan Paweł II jest złym patronem, czy też może szkoła jest zła dla tego patrona nie było, to były dwa wnioski o sposób w jakim uchwała będzie glosowana. Zwolennicy nadania szkole imienia chcieli głosowania imiennego jawnego, ale większe poparcie zyskała kontrpropozycja aby głosować tajnie. I właśnie w  tajnym głosowaniu wniosek o nadania bezimiennej Szkole Podstawowej w Porytem im Jana Pawła II przepadł. Za odjęciem uchwały „za” głosowało 5 radnych, a „przeciw” 8.

Podczas tej samej sesji radni gminy uchwalili podwyżkę dla burmistrza Stawisk. Marek Waszkiewicz będzie teraz zarabiał ponad 10 tys zł miesięcznie, czyli o 2,5 tys zł więcej niż dotychczas.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę