Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

„Plantacja” konopi indyjskich na miejskiej działce

Główne zdjęcie
Działka przy ul. Kopernika

Kilka sadzonek konopi indyjskich odnaleźli pracownicy Zieleni Miejskiej MPGKiM. Roślinki rosły w doniczkach na małej działce przy ulicy Kopernika. Właścicielem działki jest samorząd miasta. To właśnie na zlecenia z ratusza pracownicy Zieleni Miejskiej czyścili wczoraj działkę rosnących na niej zarośli i znaleźli zakazane rośliny.

Działka przy ul. Kopernika
Działka przy ul. Kopernika

Jak informuje Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, na działce przy ulicy Kopernika znaleziono dziewięć sadzonek konopi indyjskich.
- Dwie z nich były stosunkowo duże - miały powyżej 1 metra wysokości, a siedem pozostałych było mniejszych – mówi policjant.

Na razie nie wiadomo kto na miejskiej działce uprawiał roślinki. Policjanci próbują to ustalić. Z nieoficjalnych informacji wynika, że „plantator” dobrze się niemi opiekował. Roślinki były wystawiane na słońce, podlewane... Z wysuszonych kwiatów konopi indyjskich wytwarzany jest narkotyk o nazwie marihuana. 

Łukasz Czech z biura prasowego ratusza podaje, że działka przy ul. Kopernika na której znaleziono rośliny jest działką nieużytkowaną o powierzchni niespełna 700 m.kw. - znajduje się na niej budynek przeznaczony do rozbiórki. W przeszłości była ona przeznaczona na drogę łączącą ulice Kopernika i Sikorskiego. Na zlecenie Urzędu Miejskiego pracownicy MPGKiM mieli w dniu wczorajszym wykosić tą działkę. Po odkryciu niezwykłego znaleziska, poinformowany o tym Prezydent Miasta Łomża polecił niezwłocznie zawiadomić o tym policję.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę