Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Młodzi rolnicy nie chcą unijnego wsparcia(?)

Zaledwie 69 wniosków złożyli młodzi rolnicy z województwa podlaskiego, którzy „na start” chcieliby otrzymać 50 tys zł wsparcia. To znacznie mniej niż oczekiwano. Na zaspokojenie tych wniosków potrzeba raptem 3 mln 450 tys zł, a ARIMR w województwie podlaskim do podziału w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” ma ponad 23 mln zł.

Z komunikatu wydanego przez prezesa ARiMR wynika, że małe zainteresowanie bezzwrotnym wsparciem młodych rolników obserwowane jest w całym kraju.  Choć wnioski są przyjmowane od lutego dotychczas wykorzystano nieco ponad 10% puli zabezpieczonych na ten cel środków.

Przypomnijmy, o dotację wynosząca 50 tys zł może starać się rolnik, który nie ukończył 40 roku życia w dniu składania wniosku, po raz pierwszy rozpoczyna samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolnego, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, po przejęciu gospodarstwa rolnego i przez okres co najmniej 1 roku od wypłaty pomocy będzie ubezpieczony w KRUS, będzie prowadził gospodarstwo rolne przez okres co najmniej 5 lat od dnia wypłaty pomocy; i przedłoży plan rozwoju gospodarstwa rolnego (biznes plan) i w ciągu 5 lat zrealizuje jego założenia, w szczególności zrealizuje inwestycje o wartości odpowiadającej co najmniej 50 % kwoty otrzymanej pomocy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę