Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Oszuści polują na staruszków

Ponad 2 tysiące złotych stracił 87-letni mieszkaniec Łomży po wizycie dwójki oszustów. Kobieta i mężczyzna odwiedzili go by „na dwie godziny” pożyczyć pieniądze na operację ich kolegi rannego w wypadku. Staruszek uwierzył w bajkę „obcych”. Niestety „ratujący kolegę” wraz z pożyczonymi im „na chwilę” pieniędzmi przepadki bez śladu. Teraz oszustów poszukuje policja, która przy okazji po raz kolejny przestrzega przed oszustami i naciągaczami.

Wczoraj około godziny 9.30 do drzwi domu 87-letniego mężczyzny mieszkającego przy ul.   Poznańskiej zapukała dwójka ludzi. Kobieta i mężczyzna mówiący po polsku, ale z akcentem obcym poprosili mężczyznę o pomoc. Miała ona polegać na pożyczeniu „na dwie godziny” pieniędzy na operacje ich kolegi rannego w wypadku, który w tym momencie siedział w samochodzie.  Starszy mężczyzna uwierzył w historyjkę i pożyczył im 2100 zł. Gdy po upływie kilku godziny nie odzyskał  pieniędzy powiadomił policję.  Teraz funkcjonariusze poszukują oszustów. Kobieta w wieku około 40 lat, średniej budowy ciała miała mniej więcej 160 cm wzrostu i czarne włosy. Mężczyzna który w raz z nią był w domu łomżanina miał mniej więcej 50 lat, ok. 170 cm wzrostu, był blondynem z ryżym wąsikiem. Oszuści poruszali się jasnym samochodem.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę