Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Bez pracy...

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu czerwca wyniosła 4547 osób i była wyższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec czerwca ubiegłego roku o 616 osób to jest niemal o 16%. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec maja poziom bezrobocia zmniejszył się o 3,7%.

- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest z zwiększą liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej w związku z rozpoczęciem prac sezonowych w budownictwie, w drogownictwie itp. oraz uruchomieniem środków Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – informuje łomżyński PUP.
W czerwcu do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 541 bezrobotnych. Wśród rejestrujących się 15 osób pracowało za granicą. W  tym samym czasie do urzędu wpłynęło 169 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 68,6 %.

Zdecydowana większość bezrobotnych –  63,8% ogółu zarejestrowanych (2903 osoby) - to mieszkańcy Łomży. Stopa bezrobocia w mieście wynosi 12,8%.

Z ponad  4,5 tysiąca zarejestrowanych bezrobotnych prawo do zasiłku ma tylko 720 osób.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę