Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Pierwszy potwierdzony przypadek „świńskiej grypy” w regionie

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku otrzymała potwierdzenie od Państwowego Instytutu Higieny, pierwszego przypadku grypy typu A/H1N1 na terenie województwa podlaskiego. Chora to 29-letnia mieszkanka Białegostoku. Zaraziła się podczas pobytu w Londynie. Kobieta wróciła do kraju we wtorek 30 czerwca ok. godz. 10.40 lotem nr EZY 2341 Luton - Okęcie. W związku z tym, wojewoda podlaski apeluje i prosi wszystkie osoby, które podróżowały tym samym rejsem, a którzy stwierdzą u siebie typowe objawy grypy o niezwłoczne zgłaszanie się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Chora 29-latka znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. K Dłuskiego w Białymstoku. Lekarze prowadzący podają, że jej stan jest bardzo dobry, a choroba ma przebieg łagodny. Razem z nią podróżowała rodzina (dziecko i mąż), którzy również, profilaktycznie, zostali poddani obserwacji w szpitalu. Nadzorem epidemiologicznym objęto także dwoje ich znajomych.

Po uzyskaniu wiadomości o przypadku grypy A/H1N1, wojewoda podlaski zwołał spotkanie kluczowych w tej sytuacji służb, inspekcji i straży. Podczas narady oceniono, iż sytuacja nie wymaga działań nadzwyczajnych, a właściwe służby i inspekcje – przede wszystkim sanitarno – epidemiologiczne i farmaceutyczne, prowadzą działania zgodnie z przewidzianymi procedurami. Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny ocenił, iż zabezpieczenie województwa w leki antygrypowe jest zadowalające, a w razie potrzeby można szybko zapewnić zwiększone dostawy. Obecnie, w województwie podlaskim znajduje się 280 łóżek zakaźnych dla dorosłych i 60 łóżek zakaźnych dziecięcych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę