Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

By bezpiecznie poprowadzić pielgrzymów

Główne zdjęcie
Uczestnicy szkolenia podczas zajęć praktycznych w WORD Łomża

Szkolenia dla porządkowych kierujących przemarszem łomżyńskich pielgrzymów na Jasną Górę zorganizowano w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży. Egzaminatorzy WORD i policjanci z ruchu drogowego KMP w Łomży uczą osoby odpowiedzialne za przemarsz XXV Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, która wyruszy na ponad 400-kilometrową trasę na początku sierpnia, jak kierować ruchem podczas przemarszu kilkusetosobowej grupy.

Uczestnicy szkolenia podczas zajęć praktycznych w WORD Łomża
Uczestnicy szkolenia podczas zajęć praktycznych w WORD Łomża

- Kolumna pieszych porusza się od drodze jak pojazd – czy tego chcemy czy nie – mówił do uczestników szkolenia Mirosław Korsan, egzaminator WORD prowadzący zajęcia. W pierwszym szkoleniu porządkowych pielgrzymki uczestniczy ponad 30 osób, które już za nieco ponad miesiąc mają czuwać nad bezpieczeństwem przemarszu łomżyńskich pątników. Wśród szkolących się jest także kilkunastu księży. Szkolenia obejmuje wykłady z przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa na drodze, oraz zajęcia praktyczne na skrzyżowaniach Łomży. Wszystko kończy specjalny egzamin z częścią teoretyczną i praktyczną.

To pierwsza grupa porządkowych i przewodników łomżyńskiej pielgrzymki szkolących się w WORD-zie. W sumie, przed wymarszem pątników na trasę szkolenie takie blisko sto osób.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę