Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Mokry czerwiec

Choć już w piątek zaczynają się wakacje, za oknem lata nie widać. Czerwiec w tym roku jest u nas zimny i wyjątkowo mokry. Z pomiarów dokonywanych na potrzeby nadleśnictw wynika, że przez dwa tygodnie miesiąca spadło w okolicach Łomży około 50 litrów wody na każdy (jeden) metr kwadratowy powierzchni. To prawie 10% sumy średniorocznych opadów.

Dane pochodzą z punktów pomiarowych zlokalizowanych w Morgownikach pod Nowogrodem i w Baczach Mokrych niedaleko Wygody.  W pierwszym punkcie suma opadów zanotowanych w czerwcu wynosi już 60 mm czyli 60 litrów na 1 m.kw. powierzchni. Blisko 1/3 tej wielkości to opady z ostatniej soboty i niedzieli. W Baczach Mokrych (pod drugiej stronie Łomży) jest nieco suszej, nawet pomimo tego, że w niedzielę spadł tu większy deszcz niż w Morgownikach. Suma zanotowanych w czerwcu opadów sięga tu „tylko” 40 mm, czyli po przeliczeniu 40 l/m.kw.

Warto przypomnieć, że mokra była także końcówka maja. Gdy zsumujemy opady z ostatnich 30 dni wychodzi, że w Morgownikach w ciągu miesiąca na każdy metr kwadratowy powierzchni spadło już 100 litrów wody.  W Baczach Mokrych to prawie 60 l, a synoptycy, mimo, że za kilka dni zaczyna się kalendarzowe lato i wakacje, jak na razie nie zapowiadają zmiany pogody.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę