sobota, 21 września 2019 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.biebrza.org.pl

Bobry kontratakują...

„Bobry mogą być groźne” – przypominają pracownicy Biebrzańskiego Paku Narodowego i ku przestrodze przytaczają historię studentów biologii, których zaatakował bóbr. Zwierzak wgryzł się w nogę jednej ze studentek. Konieczna była interwencja chirurga... i seria zastrzyków przeciw wściekliźnie!

Jak informuje na swojej stronie internetowej BPN do zdarzenia doszło 1 czerwca wieczorem. Grupa studentów biologii UwB właśnie wracała do bazy terenowej Instytutu Biologii w Gugnach, gdy na drodze Trzcianne-Gugny siedzącego bobra. Po zatrzymaniu samochodu postanowili się do niego zbliżyć. Gdy podeszli na odległość poniżej 10 m „spokojny” zwierzak nagle zaszarżował w ich kierunku z gracją „średniego psa”. Najbliższą osobę chwycił łapami za nogę i wgryzł się zębami poniżej kolana. Efekt – interwencja chirurga, komplikacje z gojeniem (łącznie z martwicą części tkanek wokół rany) i seria zastrzyków przeciw wściekliźnie!
Krewki bóbr nie zamierzał wcale oddalać się z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach w trakcie transportu do szpitala poszkodowanej, studenci zauważyli, że ze zwierzakiem próbowała zaznajomić się następna grupa turystów. Po ostrzeżeniu turyści błyskawicznie ewakuowali się zagrożonego miejsca.

190902115108.png

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę