Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.biebrza.org.pl

Bobry kontratakują...

„Bobry mogą być groźne” – przypominają pracownicy Biebrzańskiego Paku Narodowego i ku przestrodze przytaczają historię studentów biologii, których zaatakował bóbr. Zwierzak wgryzł się w nogę jednej ze studentek. Konieczna była interwencja chirurga... i seria zastrzyków przeciw wściekliźnie!

Jak informuje na swojej stronie internetowej BPN do zdarzenia doszło 1 czerwca wieczorem. Grupa studentów biologii UwB właśnie wracała do bazy terenowej Instytutu Biologii w Gugnach, gdy na drodze Trzcianne-Gugny siedzącego bobra. Po zatrzymaniu samochodu postanowili się do niego zbliżyć. Gdy podeszli na odległość poniżej 10 m „spokojny” zwierzak nagle zaszarżował w ich kierunku z gracją „średniego psa”. Najbliższą osobę chwycił łapami za nogę i wgryzł się zębami poniżej kolana. Efekt – interwencja chirurga, komplikacje z gojeniem (łącznie z martwicą części tkanek wokół rany) i seria zastrzyków przeciw wściekliźnie!
Krewki bóbr nie zamierzał wcale oddalać się z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach w trakcie transportu do szpitala poszkodowanej, studenci zauważyli, że ze zwierzakiem próbowała zaznajomić się następna grupa turystów. Po ostrzeżeniu turyści błyskawicznie ewakuowali się zagrożonego miejsca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę