Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Klosz

Wśród nowych nabytków Muzeum w Łomży znalazł się fantazyjny klosz do lampy naftowej, wysoki na 24 cm. Datowany na  okres międzywojenny. Na białym, zmatowionym szkle wytrawione rysunki: ogar i jeleń w biegu, przedzielone ornamentami z kratką regencyjną, niżej fryz roślinny. Korpus w formie spłaszczonej kuli wieńczy cylindryczny kołnierz o szerokiej, karbowanej i silnie pofalowanej krawędzi. Wyobraźmy sobie wieczór w tajemniczym kręgu światła z takiego klosza, które migocząc ożywia sceny myśliwskie, pobudza wyobraźnię lub wspomnienia. Typowy wyrób, a jednak trudny do przeoczenia. Dekoracyjność elementów konstrukcyjnych w połączeniu z funkcjonalnością tworzy największą wartość z punktu widzenia sztuki, w tym przypadku użytkowej. Życzmy sobie, aby dzisiejsza typowa produkcja była równie miła dla oka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę