Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Zima w Łomży rozliczona

- Łomżyniacy, którzy widzą prace remontowe na ulicach miasta, nie powinni myśleć, że trwają prace naprawcze po zimie, bo mamy je już szczęśliwie za sobą – uspokaja Marek Olbryś, wicedyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Teraz, między innymi, na ulicach Wojska Polskiego, Spokojnej i Wesołej trwa regulacja studni sanitarnych i deszczowych.

Pechowe studzienki zapadają się pod wpływem rozmiękania i ruchu gruntu oraz nacisku tysięcy samochodów, które przejeżdżają ulicami Łomży. Robotnicy wykonują dodatkowe podmurowanie, aby konstrukcja studzienek nie obsuwała się niżej i nie zagrażała bezpieczeństwu jadących.
Natomiast dłuższa niż w sezonie 2007/2008 o miesiąc tegoroczna zima spowodowała, że koszty utrzymania zimowego dróg, chodników i placów wzrosły o ok. 15 procent.
- Mieliśmy na akcję zimową zaplanowane 1 mln 40 tys. zł i musieliśmy się w tej sumie zmieścić, więc wszystkie fundusze „zimowe” już wydaliśmy – informuje wicedyrektor Olbryś. - Mechaniczne odśnieżanie kosztowało 435 tys. zł, a ręczne odśnieżanie 605 tys. zł.
Kwoty te obejmują od listopada do końca marca głównie płace pracowników z „narzutami”, środki transportu, przeglądy techniczne i paliwo. Samej soli kupiono 1150 ton.

Mirosław R. Derewońko

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę