Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
tekst sponsorowany

Po pierwsze... wiedza!

Główne zdjęcie
Uczestnicy projektu: Wiedza to realizacja celów życiowych

Osiemdziesiąt osób z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego, grajewskiego i zambrowskiego bierze udział w programie szkoleniowym: „Wiedza to realizacja celów życiowych”. To kolejny program realizowany przez Łomżyńską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. -Staramy się wspierać instytucje, a przede wszystkim ludzi, którzy mają wpływ na życie i rozwój naszych lokalnych społeczności – mówi Piotr Grabani, dyrektor biura NOT w Łomży. To gwarancja sukcesu nas wszystkich – dodaje.

Piotr Grabani, dyrektor biura NOT w Łomży
Piotr Grabani, dyrektor biura NOT w Łomży

Nauczyciele, przedstawiciele służby zdrowia i administracji publicznej poprawiają swoją znajomość języka angielskiego, informatyki i zagadnień prawa. Specjaliści z tych dziedzin spędzą z nimi 130 godzin w ramach wykładów, a także warsztatów, podczas których wiedza sprawdzona zostanie w praktyce. Na potrzeby realizacji projektu utworzono cztery ośrodki szkoleniowe, w Łomży, Zambrowie, Kolnie i Grajewie. – To my wychodzimy do ludzi – mówi Piotr Grabani.  – Chcemy, żeby zdobyta wiedza nie tylko była dla nich przydatna w życiu zawodowym, ale same szkolenia nie przeszkadzały też w pracy i innych codziennych obowiązkach – dodaje.
Zajęcia prowadzi kadra o najwyższych kwalifikacjach zawodowych oraz uprawnieniach pedagogicznych do prowadzenia zajęć dydaktycznych. – Staraliśmy się prowadzić zajęcia w luźny sposób, ale jednocześnie bardzo intensywnie, tak by przynosiły wymierne efekty – mówi Michał Wyciński, lektor języka angielskiego, specjalizujący się w kursach językowych dla osób czynnych zawodowo. Przez wiele lat uczy angielskiego pracowników łomżyńskich firm i instytucji. Spotkania poświęcone intensywnej nauce języka angielskiego prowadzone były w ośrodku szkoleniowym „Knieja” w Rajgrodzie. Wszystko w ramach tzw. wyjazdu szkoleniowego.
Najważniejsze, że szkolenia przynoszą efekty. – Na pewno podniósł się mój poziom znajomości języka angielskiego. Zajęcia z informatyki i zagadnień prawa też na pewno się przydadzą – mówi Beata Kalinowska, nauczycielka z przedszkola nr 14 w Łomży. – Dodatkowo, wszystkie zajęcia prowadzone są w bardzo przystępny sposób – wtóruje jej Mariola Kołbuc. – Teraz o wiele sprawniej będę mógł przyjąć zgłoszenie od obcokrajowca – mówi podkomisarz Mieczysław Grajewski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Pozytywne efekty szkolenia potwierdzają przeprowadzane testy. Wynika z nich, że jeszcze przed rozpoczęciem projektu, najwyższe wyniki (j. angielski) uzyskiwało 3. na 10. kursantów. Później odsetek wzrósł do 70 proc. – Żeby jeszcze bardziej wzmocnić efekty edukacyjne stworzyliśmy stosunkowo małe grupy, po 10 osób w każdej. Wtedy nauka jest jeszcze bardziej efektywna – mówi Piotr Grabani. Mam nadzieję, że ten program stanie się programem cyklicznym, i jeszcze kiedyś będę mogła wziąć w nim udział – mówi Celina Piszczatowska, pracownik administracji.
Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie są pokryte ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Osoby biorące udział w programie nie ponoszą też żadnych kosztów związanych z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń.

Projekt opracowany i realizowany przez Łomżyńską Radę FSNT NOT w Łomży jest finansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Społecznego) oraz ze środków budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę