Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

64. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Kilkanaście osób, przedstawiciele władz samorządowych, wojska i kombatanci, rano złożyli kwiaty przed znajdującym się w Piątnicy pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty. W ten sposób rozpoczęto uroczystości z okazji 64. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Wśród obecnych na uroczystości był m.in. porucznik Kazimierz Bazydło (ur. 24 XII 1916r.) ostatni żyjący żołnierz 33 Pułku Piechoty.


Zwracają się do obecnych przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułki Piechoty major Ryszard Matuszewski, wiceprezes Klubu Fort, mówił:
W 64 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej spotykamy się przy pomniku Żołnierzy 33 Pułki Piechoty w Piątnicy po to aby poddać honor, cześć i nisko pokłonić się bohaterom imiennym i bezimiennym, którzy brali udział na frontach II Wojny Światowej i podziękować za ich trud, za ich walkę, za ich ofiarę poniesioną na rzecz Ojczyzny. Dzięki niej my aktualnie żyjące społeczeństwo możemy spokojnie i godnie pracować i żyć.

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem, na pobliskiej strzelnicy rozpoczął się „Piknik Militarny” podczas którego odbywają się turnieje strzeleckie m.in. samorządowców i dziennikarzy. Zarówno uroczystości upamiętnienia kolejnej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej jak i „Piknik Militarny” zorganizowało środowisko wojskowe związane z garnizonem Łomża.

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę