Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Powiało, połamało drzewa, a nawet pozrywało dachy... ale na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał

Od wczorajszego wieczora do poranka strażacy z województwa podlaskiego odnotowali 37 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru oraz opadów deszczu. Najwięcej było ich w powiatach grajewskim i kolneńskim. W większości przypadków działania strażaków polegały na usuwaniu złamanych konarów i pojedynczych drzew powalonych na drogi i tarasujących przejazdy, ale wichura uszkodziła także 15 budynków w tym 8 mieszkalnych.

Jak informują strażacy najwięcej zdarzeń w których uszkodzone zostały budynki zanotowano w powiecie grajewskim. Aż pięć interwencji dotyczyło małej wsi Okrasin (ok. 35 km od Łomży) w gminie Radziłów. Strażacy przy pomocy folii i desek przykrywali uszkodzone dachy, zabezpieczając przed dostępem opadów deszczu do wnętrza budynków, oświetlali miejsca prowadzonych działań, demontowali uszkodzone elementy pokrycia dachowego.

Jak informuje Robert Ziemkiewicz wójt Radziłowa w Okrasinie największe straty poniósł jeden rolnik. W jego gospodarstwie wichura zerwała dach z dużej 30 metrowej obory i przewróciła szczyt w domu mieszkalnym. Straty rolnika wójt wstępnie ocenia na około 70 – 80 tys zł. W pozostałych gospodarstwach w tej wsi uszkodzenia nie były duże, a straty nie przekraczają kilku tysięcy złotych.

W Grajewie w dwóch przypadkach zerwana została napowietrzna linia energetyczna, która stwarzała zagrożenie przechodniom – miejsce zabezpieczono do czasu przybycia Pogotowia Energetycznego.

Największą ilość akcji związanych z usuwaniem połamanych drzew odnotowano w powiatach: grajewskim – 6, kolneńskim – 4, łomżyńskim, augustowskim, sokólskim – po 3.

Jak informują strażacy w odnotowanych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń, nie stwierdzono również strat w inwentarzu.

W usuwaniu skutków nocnej nawałnicy udział brało 41 załóg PSP i OSP łącznie 187 strażaków.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę