Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Nadleśnictwo Łomża apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach.

Obecną wilgotność ściółki można porównać do wilgotności mebli w naszych mieszkaniach, czy też wilgotności kartki papieru. W lasach wokół Łomży, tak jak i całej Polski, obowiązuje III – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Aktualnie w skali kraju okresowym zakazem wstępu do lasu objętych jest 49 z 430 nadleśnictw. W tej grupie są także lasy z sąsiedniego Nadleśnictwa Ostrołęka.

Okresowy zakaz wstępu do lasu wprowadza nadleśniczy, przy dużym zagrożeniu pożarowym, jeżeli przez kolejnych 5 dni wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9.00 będzie niższa od 10 %. W czwartek rano w punkcie pomiaru w Baczach Mokrych (Nadl. Łomża) wilgotność ściółki była tylko nieco wyższa i wyniosła 10,66%. W południe spadła już do tylko 6,81%.

Leśnicy apelują o ostrożność i rozwagę  zwłaszcza w perspektywie majowego weekendu. Pamiętajmy, aby w lesie, jak również w odległości 100 m od lasu, nie używać otwartego ognia, nie palić tytoniu, nie wyrzucać niedopałków papierosów. Niedozwolone jest również grillowanie i rozpalanie ogniska.

Służby leśne proszą też, aby podczas długiego weekendu nie wjeżdżać samochodami na tereny leśne, bo nawet jedna iskra może spowodować groźny pożar.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę