Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

„Milenijne dziękczynienie i milenijne planowanie przez trzy dni”

„Milenijne dziękczynienie i milenijne planowanie przez trzy dni” - takimi słowami biskup łomżyński Stanisław Stefanek określił Jubileuszowe Spotkania Młodych w Diecezji Łomżyńskiej, które rozpoczęły się wczoraj w Łomży. - Jesteśmy dzisiaj w takim momencie duchowego spotkania - zamyka się epoka milenijna i rozpoczyna się epoka milenijna. Moje pokolenie należy do tych którzy zamykają milenium, Wasze pokolenie to są ci którzy otwierają milenium – mówił biskup.

Wieczorem w Katedrze Łomżyńskiej odbyła się modlitwa medytacyjna z adoracją Krzyża prowadzona przez młodzież i Braci z Taize. Podczas tej adoracji zwracając się do młody biskup Stanisław Stefanek uwypuklał znaczenie Krzyża i podkreślał, że to właśnie Krzyż zmienił sposób pytania o Chrystusa.
- Do Krzyża, do Golgoty – nauczyciel - cudotwórca, a potem próba. Jeżeli ktoś nie przejdzie tej próby, tego Krzyża, może w chrześcijaństwie widzieć tylko jakiś nurt kulturowy, bardzo wzniosłe człowiekowi ideały, mądre przemyślenia, ale dopiero przeżycie krzyża, doświadczenie Krzyża pozwala przebrnąć przez te realia w których się obracamy i które nie tylko nie przysłonią Jezusa - ikona Krzyża jest bardzo wyrazista przed nami, i ta którą przyniósł przed 1000 lat św. Brunon  z Kwerfurtu - przebrniemy przez Golgotę i wtedy staniemy w pełni z nim jako uczestnicy Zmartwychwstania – mówił do zebranych w łomżyńskiej Katedrze biskup Stanisław Stefanek.

Młodzi z całej diecezji łomżyńskiej, ale także z diecezji sąsiednich, a nawet kilku państw Europy, przez trzy dni w Łomży będą się wspólnie modlić, dyskutować i bawić.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę