Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska „jedynka” do PE

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Jarosław Poteraj, nauczyciel akademicki z Łomży, będzie „jedynką” Unii Polityki Realnej do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Lista UPR została zarejestrowana jako pierwsza w okręgu. Jak podaje na swojej stronie internetowej UPR pod listą podpisało się ponad 15,5 tys. osób ją popierających. Zdecydowana większość z nich (11380) to mieszkańcy województwa podlaskiego.

Jak na razie Jarosław Poteraj jest jedyną „jedynką” z Łomży. Szanse na wygraną – mimo pierwszego miejsca – ma raczej tylko teoretyczne. Na początek cała UPR będzie musiała przekroczyć próg wyborczy, czyli uzyskać minimum 5% poparcia w skali kraju (odkąd w Polsce  obowiązuje ten próg partia nigdy go jednak nie przekroczyła). Później Poteraj musiałby zyskać więcej głosów niż np. Jacek Kurski (PiS), Krzysztof Lisek (PO), Stanisław Żelichowski (PSL), Tadeusz Iwiński (SLD), którzy mają być „jedynkami” na listach wyborczych wystawionych przez te największe partie. Dodajmy przy tym, że prawdopodobnie w okręgu wyborczym nr 3, obejmującym województwa podlaskie i warmińsko mazurskie, będą tylko dwa mandaty europoselskie.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę