Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Skazani na współpracę...

O współpracy pomiędzy strażą pożarną a Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym rozmawiano w Nowogrodzie. Na konferencji spotkali się m.in. szefowie pionów operacyjnych poszczególnych komend wojewódzkich straży pożarnej z dyrektorami regionalni raz kierownikami filii LPR z całej Polski. Mówiono m.in. o współpracy wynikającej z wprowadzenia do użytku przez lotnicze pogotowie nowych śmigłowców, mogących startować i lądować o każdej porze dnia i nocy.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w ciągu kilku miesięcy na otrzymać na wyposażenie 23 niemiecko-francuskie śmigłowce Eurocopter EC135. Kontrakt jest wart 500 mln zł. Śmigłowce te w jeszcze większym stopniu niż dotychczas mają być wykorzystywane w akcjach ratunkowych. To jak będą wykorzystywane w dużej mierze zależy m.in. od strażaków, którzy będą decydować czy śmigłowiec będzie mógł bezpiecznie wylądować i wystartować z miejsca działań ratowniczych.
Do sierpnia, kiedy to śmigłowce trafią do Polski, strażacy będą szkolili się, jak wybrać, przygotować i oznaczyć bezpieczne miejsce lądowania, będą także ustalać z LPR procedury i zasady techniczne łączności.
Konferencja w Nowogrodzie miała rozpocząć roboczą współpracę na obszarze województw pomiędzy dyrektorami regionalnymi LPR a właściwymi terytorialnie komendami wojewódzkimi PSP.
Podczas spotkania nie zabrakło także praktyki. Nocą przeprowadzono ćwiczenia niesienia przez strażaków pomocy poszkodowanym wraz z nocnym lotem helikoptera i jego udziałem w akcji ratowniczej.
Na konferencji w Nowogrodzie obecni byli m.in. zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusza Skulicha i Robert Gałązkowski dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę