Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Komisja Rewizyjna potrzebowała czterech głosowań aby być „za” absolutorium dla prezydenta Łomży

Na najbliższej sesji Rady Miasta Łomża radni będą głosować nad udzieleniem prezydentowi Łomży Jerzemu Brzezińskiemu absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok. Głosowanie to rysuje się bardzo ciekawie, zważywszy na to, że Komisja Rewizyjna aby ostatecznie rekomendować radnym jego udzielenie potrzebowała czterech głosowań. Po pierwszy głosowaniu wyszło, że na czterech członków Komisji cztery osoby się wstrzymały.

Opinia Komisji Rewizyjnej z wykonania budżetu za ubiegły rok ma pomóc Radzie Miasta w wypracowaniu swojego, niezależnego stanowiska w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium prezydentowi.  To właśnie ta Komisja przedstawia radnym odpowiedni wniosek. W Łomży niewiele brakowało, a wniosek byłby dość oryginalny. Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Komisja potrzebowała aż czterech głosowań by ostatecznie dojść do wniosku, że zaproponuje Radzie udzielenie prezydentowi absolutorium. W pierwszym głosowaniu po pytaniu przewodniczącego Komisji, „czy członkowie Komisji są za udzieleniem absolutorium” czterech członków Komisji wstrzymało się od głosu. Po konsultacji z radcą prawnym uznano, ze tak być nie może. Wówczas przewodniczący złożył wniosek o reasumpcję – czyli powtórzenie głosowania. I tym razem wszystkich czterech członków komisji wstrzymało się od głosu. Po chwili konsternacji złożono kolejny wniosek o reasumpcję głosowania, który tym razem przeszedł przy dwóch głosach „za” i dwóch głosach „wstrzymujących się”. Ta sama większość przegłosowała także ostatecznie wniosek o same udzielenie prezydentowi Brzezińskiemu absolutorium za 2008 rok.
Ciekawostką jest to, że w Komisji Rewizyjnej „za” udzieleniem absolutorium prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu głosowało dwóch radnych: Jan Kleczyński z PiS i Piotr Grabani z PO. Dwaj pozostali członkowie Komisji - Mariusz Chrzanowski z PiS i Maciej Borysewicz z PO - cały czas wstrzymywali się od głosu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę